Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Sport | Polska kadra narciarzy alpejskich w Nowej Zelandii bierze udział w Pucharze Kontynentalnym Super Gigant i Winter Games 2009.

Nowa Zelandia zdjęcie: Polska kadra narciarzy alpejskich w Nowej Zelandii bierze udział w Pucharze Kontynentalnym Super Gigant i Winter Games 2009.

W terminie 20.08-15.09.09 Polska Kadra Narciarzy Alpejskich startowała w zawodach Winter Games New Zealand oraz Mistrzostwach kraju.

Z Arrowtown, na północny wschód od Queenstown informuje nas jak często się tylko da Piotr Ilewicz.

24sierpień '09

Jesteśmy w Nowej Zelandii od 20.08-15.09.08, startujemy w zawodach Winter Games New Zealand i Mistrzostwach kraju (...) Mieszkamy w Arrowtown. - Piotr Ilewicz

25sierpień '09

Dzisiaj nie odbył się super gigant z powodu złych warunków meteorologicznych. Nasza kadra startuje jutro i pojutrze - Piotr Ilewicz

26sierpień '09

Znakomite, czwarte miejsce zajęła Agnieszka Gąsienica Daniel w rozegranym w Coronet Peak Pucharze Australii i Nowej Zelandii w supergigancie. Powody do zadowolenia miał też Jakub Ilewicz. Alpejki i alpejczycy przebywają w Nowej Zelandii od kilku dni.

O tej porze roku panuje tam zima i nasi sportowcy mają doskonałe warunki do trenowania i startów. Pogoda nie zawsze jednak dopisuje. Początkowo zawody miały się odbyć dzień wcześniej, we wtorek, lecz ze względu na fataną pogodę zostały odwołane. - Było faktycznie paskudnie, cały czas padał deszcz ze śniegiem - przekazał Livio Magoni, trener kadry alpejek.

Dzisiaj nic już nie stanęło na przeszkodzie w rozegraniu zawodów. Znakomicie spisali się w nim nasi reprezentanci. W rywalizacji kobiet czwartą pozycję zajęła Agnieszka Gąsienica Daniel. Dziewiąta była Katarzyna Karasińska, a Aleksandra Klus była trzynasta. Wygrała kanadyjka, Britt Janyk.
W rywalizacji mężczyzn natomiast Jakub Ilewicz, z czasem 1:06.70 zajął szesnaste miejsce. Niestety pierwszego przejazdu nie ukończył Maciej Bydliński.
W następnych dniach w Coronet Peak odbędą się kolejne zawody, w slalomie gigancie oraz w slalomie.

Źródło PZN

28sierpień '09

Jesteśmy po pierwszych startach, a przede wszystkim treningach. Jakub Ilewicz zajął 16 miejsce w Pucharze Kontynentalnym Super Gigant , Agnieszka Gasienica-Daniel zajęła 2 miejsce w gigancie .

Startowało wielu zawodników z czołówki światowej m.in. ze Szwecji, Niemiec , Francji ,Korei i Japonii. Co do zawodów Winter Games trenujemy i przygotowujemy sie do sezonu , zima obecnie na całego
- Piotr Ilewicz

Aleksandra Kluś była 17, Katarzyna Karasińska 22, a Dorota Kaczmarek 29. Niestety słabiej wypadli nasi alpejczycy. Jakub Ilewicz nie ukończył drugiego przejazdu, a Maciej Bydliński w ogóle nie przystąpił do zawodów. - żródło PZN

8września '09

W dzisiejszym Super Gigancie Gąsienica była 7 -ma, Kluś 8-ma Karasińska 9-ta. Natomiast w Super Kombinacji Aga była 3-cia wyprzedziła Riesch, która zajęła 4 miejsce a Kasia była 4-ta. Cieszy, że przejazd slalomu wygrała Karasińska natomiast Gąsienica uzyskała 3 czas przejazdu. Nie powiodło się Oli Kluś, która nie ukończyła slalomu.

Jutro kolejny Super Gigant i Super Kombinacja niestety już bez zawodniczek Niemiec i Kanady ,które wracają do domu. Zasmucił nas upadek podczas Super Giganta Doroty Kaczmarek, podczas którego naciągnęła więzadło lewego kolana co uniemożliwi jej dalsze treningi i starty podczas tego zgrupowania. - źródło PZN

10września '09

Witam , myślę ze ostatnie wyniki Kadry męskiej i żeńskiej są bardzo mile , co pozwala optymistycznie patrzeć na sezon który dopiero sie rozpocznie . Zawody i tak traktowaliśmy jako element uzupełniający trening , a głownie trenowaliśmy na świetnie przygotowanych stokach i dobrej atmosferze . Pozdrawiam Piotr Ilewicz i do zobaczenia w Polsce , chociaż trudno rozstać sie z tym pięknym krajem i życzliwymi ludźmi .

W supergigancie i super kombinacji bezkonkurencyjne okazały się Polki, które zajęły wszystkie miejsca na podium !!!. W pierwszej z konkurencji wygrała Agnieszka Gąsienica Daniel (1:05.36) przed Katarzyną Karasińską (1:05.41) i Aleksandrą Klus (1:05.77). W super kombinacji triumfowała natomiast Karasińska (1:43.44), drugie miejsce zajęła Gąsienica Daniel (1:44.16), która prowadziła po pierwszym przejeździe, a trzecie - Klus (1:44.90).

Nie zawiedli też nasi alpejczycy. W supergigancie Maciej Bydliński był dziesiąty (1:04.71). Wygrał Amerykanin Travis Ganong (1:02.32). Jeszcze lepiej reprezentant Polski pojechał w super kombinacji, kończąc zawody na bardzo wysokim, trzecim miejscu. Przegrał jedynie z Niemcem Noelem Baxterem oraz zawodnikiem z Monako, Oliverem Jenotem.

Dodajmy, że Bydliński w ostatnim czasie jest w bardzo wysokiej formie. We wcześniejszych zawodach w supergigancie, również rozgrywanych w Mount Hutt zajął drugą lokatę, przegrywając jedynie ze Szwedem Niklasem Rainerem. Drugi z naszych alpejczyków, Jakub Ilewicz, zakończył zawody na 41 pozycji. - źródło PZN

* Zdjęcie źródło: PZN

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia narty kadra natciarska kadra super gigant nowa zelandia narty nowa zelandia zawody nowa zelandia zawody w nowej zelandii