Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Artykuły | Nowa Zelandia Turystyka | Nowa Zelandia ze słyszenia czyli historia o Tourism Audio Guide, przyjacielu kierującego turysty.

Nowa Zelandia ze słyszenia czyli historia o Tourism Audio Guide, przyjacielu kierującego turysty.

Nowa Zelandia to kraj który często ogląda się z pozycji kierowcy i pasażera wynajętego czy kupionego samochodu. W związku z tym skupiony kierowca lub zmęczony pilot nie zawsze wiedzą lub zauważą że przejeżdżają obok ciekawej atrakcji. Z pomocą przychodzi Tourism Audio Guide.

Wielu turystów podróżuje po Nowej Zelandii samochodem osobowym czy campervanem. Siedząc za kierownicą słuchamy tego co mówi do nas osoba która siedzi na fotelu pasażera. Nikt nie jest idealny, nie musi służyć za pilota, może być zmęczony lub nie zainteresowany w tym momencie atrakcjami lecz np. rozmową z kierowcą lub inną, zupełnie nie połączoną ze zwiedzaniem czynnością. Co zrobić ab nie przegapi ciekawych miejsc? Niektórzy powiedzą, że wystarczy zamontować GPS, owszem racja tyle tylko, że GPS pokaże punkty na mapie ale nie koniecznie o nich opowie. Do opowiadania o atrakcjach służy za to wynalazek który powstał w RPA a w Nowej Zelandii całkiem nieźle się zaaklimatyzował. Mowa tu o Tourism Audio Guide, urządzeniu które lokalizuje atrakcje dzięki wbudowanemu modułowi GPS a opowiada o nich jak w prawdziwej stacji radiowej przez głośnik naszego radia samochodowego z którym zsynchronizowane jest na odpowiedniej częstotliwości. Jak tylko przejeżdżamy obok punktu widokowego, ciekawego miejsca, atrakcji turystycznej czy kulturalnej usłyszymy bing bang beng i krótką informację na temat danego odkrycia.

Firma oferująca Tourism Audio Guide współpracuje już z 9 wypożyczalniami samochodów i camperów w Nowej Zelandii w których urządzenia są montowane na życzenie klienta. Urządzeni można zamówić także do samochodu który nie jest z wypożyczalni, opłata wynosi około 40 $NZ za cały okres wypożyczenia.

Audio przewodnik zaopatrzony jest w ponad 2000 atrakcyjnych punktów przez co może być idealnym uzupełnieniem klasycznego przewodnika i mapy. Kierowcy na pewno docenią jego przydatność podczas prowadzenia, pasażerowie nie będą musieli wciskać nosa w przewodnik lecz jedynie słuchać Pani lub Pana z radia i oglądać atrakcje przez okno.

To się nazywa ludzkie oblicze technologii.

Poniżej próbka tego co możecie usłyszec w turystycznej rozgłośni.

Miłego audio zwiedzania.

Podziel się ze znajomymi

Słowa kluczowe dot. tej treści:
turystyka tourism audio guide przewodnik zwiedzanie atrakcje zabytki

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.