Jesteś tutaj: Strona główna | Przewodnik / Wskazówki dot. Nowej Zelandii | Transport wewnętrzny | Zatankuj w Te Anau przed wyjazdem do Milford Sound.

Zatankuj w Te Anau przed wyjazdem do Milford Sound.

Przed wycieczką samochodem do Milford Sound zatankuj do pełna. Na trasie z Te Anau do Milford Sound nie ma stacji benzynowej a w Milford Sound działa okresowo.

Między Te Anau a Milford Sound (odległość 120km gdzie część trasy jest górzysta i spala się dwa razy tyle paliwa co normalnie) w maju 2007 nie było żadnej stacji benzynowej. Ruch jesienią czy zimą prawie żaden. Jeśli spotkasz jakiś pojazd to będzie to prawdopodobnie autobus a co jeśli masz auto benzynowe a nie diesel? Stacja w Milford Sound jest czynna okresowo. Wychodzi na to, że na odcinku 240km nie zatankujesz (poza jednym miejscem gdzieś przed Tunelem Homer'a ale też okresowo i dojechać trzeba polną drogą a nie każde auto się do tego nadaje). My byliśmy przekonani, że w Milford Sound  uda nam się zatankować bo przecież to jedna z najbardziej znanych miejscowości. Okazało się, że znanych nie znaczy rozbudowanych i to akurat popieram jednak o benzynie pamiętać trzeba, więc lepiej zatankować w Te Anau lub mieć pod ręką karnister z zapasem.


Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia benzyna milford sound te anau firodland fiordy w nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.