Jesteś tutaj: Strona główna | Przewodnik / Wskazówki dot. Nowej Zelandii | Pozostałe | Nowa Zelandia wprowadzi nową wizę Silver Fern

Nowa Zelandia wprowadzi nową wizę Silver Fern

Zgodnie z obietnicami rządu nowozelandzkiego wybranego w 2008 roku pojawia się nowa wiza do Nowej Zelandii: Silver Fern. Ma wejść w obieg w 2010 roku.

Silver Fern Visa skierowana będzie do tak zwanych "highly skilled migrants" czyli osób o szczególnie wysokich kwalifikacjach w branżach w których Nowa Zelandia ma niedostatki kadrowe. Będzie można wjechać do Nowej Zelandii na obecnej zasadzie turystycznej do 90 dni i w tym czasie szukać sobie pracy w sektorze wymagającym wysokich kwalifikacji które posiadamy ale że takowej pracy szuka się dość długo a procesy rekrutacyjne bywają czasochłonne to będzie można na ten czas załapać się do jakiejkolwiek pracy tymczasowej żeby mieć na utrzymanie. Osoby które będą posiadały Silver Fern Visa będą uprawnione do 24 miesięcznego pobytu podczas którego będą mogli aplikować o stały pobyt (permanent residence) w odniesieniu do zasad Skilled Migrant Category lub Work Residence Scheme. Kryteria jakie tzreba spełnić aby wizę dostać są teoretyczne bo program wizowy ma wejść w życie dopiero w 2010 roku. - Znajomość angielskiego (znając życie będzie) - Trzeba się zdeklarować że podejmie się pracę wymagająca deklarowanych wysokich kwalifikacji - Należy spełnić wymagania dot. pracy na całym etacie - Kandydat musi spełnić ponad to pewne drugoplanowe warunki dot. jego kwalifikacji jak umiejętności handlowe (Candidates must have a recognised tertiary qualification, including trade qualifications, from a New Zealand institution or from a country with which New Zealand has a visa-free agreement)


Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia wiza silver fern praca w nowej zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.