Jesteś tutaj: Strona główna | Przewodnik / Wskazówki dot. Nowej Zelandii | Wycieczki fakultatywne | Autokarem z Queenstown do Milford Sound na rejs po fiordzie. Nowa Zelandia. Fiordland.

Autokarem z Queenstown do Milford Sound na rejs po fiordzie. Nowa Zelandia. Fiordland.

Nowa Zelandia zdjęcie: Autokarem z Queenstown do Milford Sound na rejs po fiordzie. Nowa Zelandia. Fiordland.

fot. * Redakcja

Kultowa lokalna wycieczka w Nowej Zelandii do magicznego miejsca, Milford Sound. Wiedzie ona z Queenstown, adrenalinowego miasteczka przez Te Anau do Milford Sound. Po drodze barwny i zmienny krajobraz a przy dobrej pogodzie niesamowite widoki.

Do Milford Sound można dostać sie na kilka sposobów. Samolotem lub helikopterem, samochodem i autokarem. Tym razem wersja dla wygodnych czyli wycieczka luksusowym autokarem z Queenstown przez Te Anau do Milford Sound wraz z rejsem po fiordzie, który jest kluczowym i najważniejszym elementem tego wypadu. 

W Milford Sound byłem dwa razy i za każdym razem podobało mi się tak samo. Polecam każdemu kto jest w Nowej Zelandii. Nie warto tego miejsca omijać.  Wiem, że czasami turyści porównują różne fiordy więc nie dziwię się, że i Milford Sound porównywalny jest do fiordów np. w Norwegii. Jednak czy to ma jakikolwiek sens? Wszak tam jest Norwegia a tu Nowa Zelandia. 

Wariant autokarem polecam wszystkim, którzy cenią sobie wygodę i maja ochotę odetchnąć od siedzenia za kółkiem. Można zostawić samochód w Queenstown, wsiąść w wygodny, turystyczny autokar i cieszyć się cały dzień widokami zarówno zza okna jak i podczas postojów w najciekawszych, widokowych miejscówkach. Podróż autokarem z Queenstown do Milford Sound trwa około 6 godzin w jedną stronę dlatego zaplanujcie sobie cały dzień na ten wypad. Zaopatrzcie się w suchy prowiant. Podczas rejsu po fiordzie będzie można skorzystać z posiłków serwowanych na statku. 

 

nowa zelandia wycieczka milford sound nowa zelandia wycieczka milford sound nowa zelandia wycieczka milford sound nowa zelandia wycieczka milford sound

 

Wycieczka autokarem ma sporo dobrych stron szczególnie dla kierowców. Sprawdziłem na sobie. Za pierwszym razem byłem tam kamperem jako kierowca a za drugim autokarem. Można odpocząć i napawać się widokami. Jest też czas na drzemkę a to doceniam. Można coś wygodnie przekąsić bez konieczności zatrzymywania. Nie traci się wiele jeśli chodzi o zatrzymywanie na zdjęcia bo i tak zatrzymacie się w najładniejszych punktach widokowych. Ponad to podróż samochodem nie zajmie wam znacznie mniej czasu. Czasami po prostu warto odpuścić kółko i się zrelaksować.

Jeśli planujecie spędzić więcej czasu w Milford Sound można opcjonalnie skorzystać z dodatkowych wycieczki dzięki którym poznacie jeszcze lepiej to niezwykłe miejsce. 


Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia, milford sound, wycieczki po nowej zelandii, autokarem do milford sound, lot widokowy awionetką, lot widokowy helikopterem, fiordland wycieczki

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.