Jesteś tutaj: Strona główna | Przewodnik / Wskazówki dot. Nowej Zelandii | Pozostałe | Aklimatyzacja po przylocie do Nowej Zelandii

Aklimatyzacja po przylocie do Nowej Zelandii

Nowa Zelandia zdjęcie: Aklimatyzacja po przylocie do Nowej Zelandii

Paihia, widok z campingu o poranku fot. * Redakcja

Kiedy położyć się spać po podróży do Nowej Zelandii aby dzień nie stanął nam na głowie.

Jest jedna ważna kwestia dotycząca aklimatyzacji. W zależności od pory przylotu należy położyć się spać po zapadnięciu zmroku. W przeciwnym wypadku na kilka dni może rozregulować się wam zegar biologiczny i kłaść będziecie się za wcześnie a tym samym bardzo wcześnie się budzić. My o 14.oo byliśmy już w hotelu, zjedliśmy na mieście i około 15 padliśmy. Obudziliśmy się o 3 nad ranem i nie było mowy o zaśnięciu. Trwało to przez jakieś 9 dni z tendencją do normalizacji :) Czekaliśmy kilka godzin na wschód słońca i otwarcie sklepów spożywczych. Nie ma z tym kłopotu kiedy jest się w plenerze bo czekanie na wschód Słońca nad morzem czy w górach to sama przyjemność ale w mieście, którego nie znamy i jesteśmy w nim pierwszy raz nie ma raczej co robić w nocy.

Wszystko jest oczywiście kwestią gustu i upodobań. Chciałem jedynie zasygnalizować, że znajdujemy się na końcu Świata w innej strefie czasowej i dzień może stanąć nam na głowie (w końcu to druga półkula) jeśli nie położymy się spać jak tubylcy. Czasami warto się przemęczyć a z drugiej strony jeśli od razu uderzymy w dzicz nowozelandzką to może warto ten stan zachować bo wschody słońca są tam miażdżąco piękne!


Słowa kluczowe dot. tej treści:
nowa zelandia podróż wyjazd wakacje lot

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.