Nowa Zelandia konkurs redakcyjny: PIsz relacje i artykuły, wygraj ekskluzywny album New Zealand Landscapes i niepowtarzalną kolekcję 25 albumów "Cuda Świata"

 

Jesteś tutaj: Strona główna | Patronaty | Patronat medialny: Sępek Świata w Nowej ZelandiiWyślij na inne serwisy Pusc na facebook Puśc na Twitter Wykop to! Wyślij znajomym

Sępek Świata w Nowej Zelandii

12 miesięcy reporterskiej wędrówki po Antypodach

START 2 WRZEŚNIA 2010


Jarek Sępek
dziennikarz, fotograf, dokumentalista
autor książki "W 80 dni dookoła świata (nie wyjeżdżając z Londynu)"

Kasia Żarnowska
fotoreporterka, serbistka, blogerka


Po tym jak udowadniałem, że cały świat może zmieścić się w jednym mieście (m.in. w książce W 80 dni dookoła świata (nie wyjeżdżając z Londynu)) oraz po wędrówkach w Afryce, Ameryce Północnej i Australii, nie pozostało mi nic innego, jak tylko wybrać się na koniec świata. Do Nowej Zelandii.

Wraz z fotografką Kasią Żarnowską, ruszamy w dwunastomiesięczną podróż po nowozelandzkich wyspach, tropem ginącego ptaka kiwi, Maorysów, rugbystów, żeglarzy i społecznych wyrzutków. By w naszych reporterskich poszukiwaniach dotrzeć głębiej, zdobyliśmy pozwolenie na pracę. Naszym wymarzonym zajęciem jest zawodowe strzyżenie owiec.

Trasa i czas

Ruszamy 2 września 2010 r. samolotem przez Berlin, Londyn, Kuala Lumpur i australijskie Perth, robiąc przystanki w każdym z tych miast. Pod koniec września znajdziemy się w Auckland, skąd wyruszymy na naszą roczną wędrówkę po Nowej Zelandii – samochodem, motocyklem i jachtem.

Relacja

Zaplanowaliśmy stworzenie serii wywiadów i reportaży prasowych, które w przyszłości złożą się na książkę. Będziemy także pracować nad filmem dokumentalnym o Nowej Zelandii, a jego fragmenty pokażemy w internecie. Obszerna relacja z podróży znajdzie się na blogu "Sępek Świata", a także na Facebooku i oczywiście NaszaNowaZelandia.pl.

* Serwis nie ponosi odpowiedzialności za publikowane przez użytkowników treści. Treści są własnościa Autorów. Zgłoś nadużycie Administratorowi.