Nowa Zelandia konkurs redakcyjny: PIsz relacje i artykuły, wygraj ekskluzywny album New Zealand Landscapes i niepowtarzalną kolekcję 25 albumów "Cuda Świata"

 

Jesteś tutaj: Strona główna | Patronaty | Patronat medialny: Aoraki Expedition 2011







Wyślij na inne serwisy Pusc na facebook Puśc na Twitter Wykop to! Wyślij znajomym

Aoraki Expedition 2011

Na drugi koniec świata!

START 29 STYCZEŃ 2011


Joanna Tuszyńska
absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego (Geografia) oraz Wrocławskiego AWF-u (Turystyka i Rekreacja). Urodzona podróżniczka. Jej domem jest droga. Odwiedziła wiele krajów na kontynentach Europy, Azji i Afryki (m.in.: Rosję, Izrael, Maroko i Tanzanię). Fotograf-amator. Jej największą miłością są góry, którymi pasjonuje się od lat. W szkole średniej i na początku studiów przemierzyła górskie szlaki Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy i Rumunii. Później przyszła pora na wyprawy zimowe i wysokogórskie. Doświadczenie zdobyte w Tatrach wykorzystała na stokach Alp i Kaukazu. Stanęła też na szczycie Mt. Catherine (Synaj) oraz dwukrotnie na najwyższym wierzchołku Kilimanjaro - Uhuru Peak.



Jakub Wojciechowski
urodzony we Wrocławiu dnia 25 grudnia 1989 roku. Student Politechniki Wrocławskiej, zajmuje się wspinaczka i sportami górskimi od 7 lat. Pokonywane trudności w skale to VI.3. W Tatrach wspinaczka w rejonie Granatów, dwukrotne samotne zdobycie Mont Blanc latem oraz zimowe zdobycie szczytu. Grossglockner ze względów na załamanie pogody powrót 50m od szczytu. Próba wejścia na Galdhopiggen. Marzyciel i pasjonat wypraw górskich, a wszystko po to aby przez ułamek sekundy kontemplować otaczającą przestrzeń na szczycie...

Dlaczego drugi koniec świata?
Ponieważ, gdybyśmy przebili szpilką globus, w miejscu, gdzie leży Polska, następnie, przeszłaby ona przez środek Ziemi, to koniec szpilki wyszedłby w Nowej Zelandii.

Nasz główny cel - Aoraki (Mt. Cook)
Mt Cook (maoryski - Aoraki) – najwyższy szczyt Nowej Zelandii. Wznosi się na wysokość 3 754 m npm (w grudniu 1991 na skutek osunięcia się skał wysokość góry uległo pomniejszeniu o 10 m). Nazwa, używana przez Europejczyków, została nadana na cześć kapitana Jamesa Cooka, który jako pierwszy Anglik dotarł do Nowej Zelandii. Było to w roku 1770. Nazwa maoryska oznacza „Przeszywający chmury” lub „Dotykający obłoków”. I jest to jak najbardziej trafne określenie, gdyż charakterystyczny wierzchołek, przedziera się przez chmury, często zalegające nad nowozelandzkimi Alpami. Najsłynniejszy na świecie Nowozelandczyk - Sir Edmund Hillary, pierwszy zdobywca Everestu, przygotowywał się do himalajskich podbojów właśnie na górze Cook'a :)

Oficjalna strona wyprawy: www.otc.travel.pl

Patronat medialny:


Patronat medialny:


Patronat honorowy:


Sponsor sprzętowy:


Sponsor:

* Serwis nie ponosi odpowiedzialności za publikowane przez użytkowników treści. Treści są własnościa Autorów. Zgłoś nadużycie Administratorowi.