Patronat Nasza Nowa Zelandia: Mumags Travellers - Podróże małe i duże

 

Jesteś tutaj: Strona główna | Patronaty | Mumags Travellers - Podróże małe i dużeWyślij na inne serwisy Pusc na facebook Puśc na Twitter Wykop to! Wyślij znajomym

Książka "Podróże małe i duże"

Mumags Travellers


Mumags Travellers - Podróże małe i duże Drodzy Czytelnicy!


Bardzo lubimy podróżować!

Podróże nas uskrzydlają i jest to temat, na który możemy rozmawiać zawsze i wszędzie. Wielokrotnie mówiliście nam, że chętnie przeczytalibyście zapiski, które powstawały w trakcie naszych wypadów w świat. Z Waszej ciekawości, a naszej miłości zrodziło się pragnienie, by podjąć próbę zamknięcia w słowa wrażeń, których nie brak w drodze.

Więc oto wreszcie jest! Nasz dziennik podróży! Skromny objętościowo, bo nie zwiedziliśmy jeszcze całej kuli ziemskiej, ale za to pełen przeżyć związanych z poznawaniem świata.

Nasze podróże zawsze organizujemy sami, spędzając godziny nad przewodnikami, wyszukiwarkami tanich lotów oraz mapami. Najczęściej śpimy w namiocie lub krzakach. Nie jest to błąd drukarski ani najnowszy rodzaj ekwipunku turystycznego. Krzaki — to nic innego tylko — maskujące naszą obecność skupisko krzewów i roślin. Do przesady objadamy się zupkami chińskimi oraz puszkami przywiezionymi z Polski, najtańszym pieczywem dostępnym w tanim markecie, a gdy docieramy do stolic europejskich, trochę nas zawstydza nasz globtroterski strój, zmieniany zbyt rzadko. Nasze podróże są ciut droższe niż za przysłowiowy jeden uśmiech, ale ze względu na skromny budżet, są to podróże dla każdego!

Właśnie dlatego, w pewnym momencie zaświtała nam w głowach myśl, aby podzielić się z Wami naszymi wrażeniami, przygodami. I zachęcić Was do realizowania własnych, małych marzeń i pasji.

Dla nas nie ma nic piękniejszego niż droga, która prowadzi od pierwszego pomysłu — gdzie jechać — do momentu, kiedy stajemy w miejscu, które widzieliśmy tylko na zdjęciu. To bardzo trudny, długi proces, a pokus — by zrezygnować — wiele. I choć zdajemy sobie sprawę, że nasze wyjazdy w porównaniu do wyczynów prawdziwych obieżyświatów, którzy wędrują nieprzerwanie przez rok lub dłużej, są skromne, to jednak w naszym prywatnym rankingu, dla siebie samych jesteśmy mistrzami świata. A wszystko jeszcze przed nami, nasze główki już pracują nad kolejnym kierunkiem. I zapewniamy Was, że możecie potraktować tę książkę jako pierwszy z wielu rozdziałów, które dla Was napiszemy. Mamy nadzieję, że jest tu choć garść praktycznych wskazówek dla kogoś, kto chce wybrać się w piękne, czasem niedostępne miejsce lub po prostu na wycieczkę gdzieś bliżej.

Miłej podróży!

Agnieszka i Grzegorz!

* Serwis nie ponosi odpowiedzialności za publikowane przez użytkowników treści. Treści są własnościa Autorów. Zgłoś nadużycie Administratorowi.