Ubezpieczenia podróżne, ubezpieczenia turystyczne oraz niezbędne informacje o ubezpieczeniu podróży. Nie ryzykuj, ubezpiecz się przed podróżą. Tanie ubezpieczenie podróżne.

 

Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Ubezpieczenie turystyczneUbezpieczenie turystyczne - ubezpiecz się przed wyjazdem!

Ubezpieczenie turystyczne to najczęściej ostatnia rzecz o jakiej myślimy przy organizacji podróży a to poważny błąd z punktu widzenia ekonomii podróży i bezpieczeństwa.

Porównaj ceny ubezpieczeń podróżnych
Porównywarka sprawdzi za Ciebie i przedstawi porównanie polis ubezpiecznia podróżnego różnych ubezpieczycieli. Szybko, bezpłatnie i zrobione.Ubezpieczenie podróży wydaje się być najbanalniejszą częścią organizacji podróży. Idziemy do ubezpieczyciela lub wykupujemy polisę przez Internet. Najczęściej pierwszą z brzegu nie zagłębiając się w szczegóły pakietu. Czarny scenariusz to taki gdzie nie wykupimy polisy wcale bo nie było czasu lub zapomnieliśmy. Kiedy coś nam się przytrafi podczas wyprawy często okazuje się, że nasze ubezpieczenie podróżne nie pokrywa kosztów związanych z incydentem. Nie warto tak ryzykować. Ubezpieczenie to de facto najmniejszy z wydatków jakie poniesiemy przy wyjeździe do Nowej Zelandii.

Ubezpieczenie turystyczne – można zaoszczędzić nawet 50% ceny ubezpieczenia.

na górę

W Polsce jest kłopot z porównaniem ubezpieczeń turystycznych przez Internet. Za zachodzie Europy jest to codzienność u nas dopiero nowinka. Dlatego większość turystów indywidualnych bardzo często przepłaca za ubezpieczenie bo kieruje się do pierwszej lepszej ubezpieczalni. Trudno wymagać chodzenia od punktu do punktu i sprawdzania cen jeśli większość ubezpieczycieli nie oferuje nawet prostego kalkulatora ubezpieczeniowego na swojej stronie. Nam udało się znaleźć chyba jedyną porównywarkę cen ubezpieczeń. Inseco porównuje oferty ubezpieczeń AVIVA, Benefia, Compensa, Concordia, Europa, Inter Polska, Signal Iduna, Uniqa. Wybierając opcję wyjazdu do Nowej Zelandii z pakietem ubezpieczenia bagażu okazuje się że możemy porównać oferty tylko 3 firma ubezpieczeniowych Inter Polska, Signal Iduna i Uniqa ale lepsze to niż nic. Ceny wahają się od 130 zł do 457 zł za okres 8 marzec do 8 kwiecień 2010 dla jednej osoby w wieku 30 lat.

Ubezpieczenie turystyczne – na co zwrócić uwagę.

na górę

Limit kosztów leczenia. Średniej klasy ubezpieczenie daje link w granicach 60-70 tysięcy Euro i pokrywa leczenie szpitalne i stomatologiczne, konsultacje lekarskie, zakup leków. Najczęściej ubezpieczenia turystyczne nie pokrywają kosztów leczenia spowodowanych zatruciem alkoholowym i narkotykowym! Droższe ubezpieczenia pokrywają leczenie chorób wenerycznych i zaostrzenia chorób przewlekłych a także udary słoneczne. Ubezpieczenie turystyczne powinno pokrywać transport chorego zarówno w kraju gdzie przebywamy jak i do domu jeśli jest taka konieczność w tym transport zwłok. Należy zwrócić szczególną uwagę na kwoty limitów na szkody osobowe i szkody rzeczowe ponieważ są tu największe rozbieżności. Bagaż podróżny najczęściej ubezpieczany jest tylko do kwoty 3-4 tysięcy złotych i nad tym ubolewam najbardziej gdyż sprzęt jaki ze sobą worzę wart jest przynajmniej 10 tysięcy.

na górę

Ubezpieczenie turystyczne – czy można ubezpieczyć się w innym kraju Unii Europejskiej mieszkając na stałe w Polsce?

Tak ale jest pewne "ale". Szczegóły w artykule Czy obywatel Polak może ubezpieczyć się na podróż w innym kraju Unii Europejskiej?

na górę

Ubezpieczenie turystyczne – co jeśli się nie ubezpieczymy?

Za wszelkie usługi medyczne, transport chorego, spowodowanie wypadku i konsekwencje z tym związane, zagubiony bagaż lub uszkodzony zapłacimy z własnej kieszeni. Koszty są ogromne szczególnie przy trafieniu do szpitala i operacji. Mam nadzieję, że nikogo z Was to nie spotka ale na wszelki wypadek nie ryzykujcie tych kilkuset złotych bo nie warto. Niech każdy spokojnie przeżyje podróż z i do domu.

Rafał ŻurmanowiczOsoby mieszkające za granicą i tam ubezpieczone mają dostęp do szerszej i tańszej oferty ubezpieczeń turystycznych. Na europejskim rynku jest wiele stron oferujących porównywarki ubezpieczeń turystycznych. Warto z nich korzystać wybierając oferty ubezpieczeniowe. Duże portale mają często specjalne stawki dla swoich użytkowników. W Polsce rynek porównywarek ubezpieczeniowych dopiero raczkuje.

Rafał Żurmanowicz - zobacz profil

* Serwis nie ponosi odpowiedzialności za publikowane przez użytkowników treści. Treści są własnościa Autorów. Zgłoś nadużycie Administratorowi.