Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Relacje | Iga w Queenstown w Nowej Zelandii

Iga w Queenstown w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia zdjęcie: Iga w Queenstown w Nowej Zelandii

fot. * iguska

Był dokładnie 27 kwietnia 2011 roku, godzina 13, kiedy samolot „marki” Jet * wylądował w cudownym miasteczku Queenstown w Nowej Zelandii. Pierwsze co poczułam opuszczając pokład samolotu była radość, ale to co „urosło” we mnie po pobycie w tych okolicach , no właśnie może postaram się opisać

W Nowej Zelandii zbliża się Zima wielkimi krokami...Co to oznacza? To czas kiedy nie tylko kolor nieba jest intensywniejszy  i słońce zyczyna świecić silniej, ale również silniejsze stają się Nasze pragnienia.  Jak myślę sobie o miesiącu kwietniu i maju w Nowej Zelandii, to bez chwili zastanowienia przychodzi mi do głowy Queenstown i całe Otago.Był dokładnie 27 kwietnia 2011 roku, godzina 13, kiedy samolot „marki” Jet * wylądował w cudownym miasteczku Queenstown. Pierwsze co poczułam opuszczając pokład samolotu była radość, ale to co „urosło” we mnie po pobycie w tych okolicach , no właśnie może postaram się opisaćMieszkaliśmy w hostelu Hippo Lodge , 4 Anderson Heights, ceny nowozelandzkie-hostelowe (NZ $ 25 od osoby za noc). Zdecydowanie Hippcio to jeden z najpiękniej położonych hosteli w Queenstown. Widok z niego – jezioro Wakatipu, nie tylko zapiera dech w piersiach, ale również rekompensuje nieprzespane noce po głośnych libacjach sąsiadów pokojowych  i co za tym idzie, budzi w obserwatorze multum refleksji, chęć przemalowania rzeczywistości na płótno, nie wspominając o fotografii.  Z ciekawostek , tudzież tajemnic dotyczących jeziora (a jest ich wiele!) warto wspomnieć o tym, że jezioro obniża i zwiększa swój poziom o 12 cm , na 5 min. Naukowcy wyjaśniają to wahaniami atmosferycznymi . Ja osobiście bardziej wierzę w maoryską legendę o gigancie Matau, do której lektury szczerze Was zachęcam...

Queenstown Nowa Zelandia

Fot. D. Martens; Arrowtown.

 


Będąc w Queenstown warto wyruszyć w rejs po jeziorze Wakatipu zabytkowym, prawie 100-letnim parowcem TSS Earnslaw (ok. NZ$50, 1h30 min)  i poczuć się przez moment jak w filmie Indiana Jones (doszły mnie słuchy, że statek ten „ odgrywał” znaczącą rolę w tym filmie) lub jak ktoś woli inne klimaty , np ja zostałam Królową Elżbietą II.  

Queenstown Nowa Zelandia

Fot. D.Martens; Kawa najlepiej smakuję w dobrym towarzystwie, ale miejsce jest tak samo ważne, Arrowtown.Zdecydowanie przejdzcie się po parku miejskim , a jak już obejrzycie 1000 drzewo zróbcie sobie przerwę i koniecznie zjedzcie przepysznego Fergburgera ( ok. NZ$14) na ulicy Shotover 42.Grzechem byłoby opuśić Nową Zelandię nieobejrzawszy Kiwi. Na obrzeżach Queenstown znajduję się Park Kiwi (ok. NZ$ 42 całodniowy bilet), w którym możecie obejrzeć pozostałości po ptaszkach Kiwi, bo jak wiecie lub nie, te wstrętne  „ possums „ wcinają jajka małych Kiwi i tym sposobem przyczyniają się do ich wyginięcia. Zobaczcie koniecznie te nielatające ptaszki, bo warto! Na zwiedzanie tego cudownego Parku można przeznaczyć całe południe. Bo nie tylko Kiwi tam inspirujeKea , papugi z Antypodów, sokoły i gołębie z Nowej Zelandii,  czy też Tui to początek przygody, która na Was czeka.  Na mnie osobiście ogromne wrażenie wywarła sowa : Morepork oraz Australijska Papuga w kolorach tęczy: Lorysa.  Przyznaję, jeśli chcecie pogłębić swoją wiedzę przyrodniczą i jednocześnie się zrelaksować , to jest to strzał w dziesiątkę!Około 20 minut jazdy samochodem od miasta znajduje cudowne, historyczne miasteczko Arrowtown.  Miasto zbudowane na brzegu rzeki Strzałka z ang. Arrow, oferuje niesamowitą  atmosferę , którą dodatkowo budują sklepy, restauracje  i  przytulne kawiarnie.  W 1862 roku odkryto złoto w rzece Strzałka, dziś to jeden z najszybciej rozwijających się regionów Nowej Zealndii.  Warto tam się zatrzymać , choćby na chwilę i cieszyć wzrok przepięknymi uliczkami. Punktem wyjścia dla historii miasta i okolic jest Muzeum Krainy Jezior . Miasteczko warte odwiedzenia, także dlatego, że w kwietniu odbywa się tam coroczny jesienny festiwal.  Zima w Arrowtown to czas na narty. Istnieją trzy miejsca , gdzie można się popisywać  narciarskimi umiejętnościami : Coronet Peak, Remarkables i Cardrona Ski Resort. Moi drodzy Arrowtown – czyste złoto czeka na Was!

Queenstown Nowa Zelandia

Fot. D. Martens; Arrowtown.Kończąc „poczatek mojej podróży w Otago” (dalsza część już wkrótce) pragnę zaznaczyć, że moje podróżowanie po południowej wyspie nie posiadało wczesniej przygotwanego planu, do którego zachęcam , bo z pewnoscią to ułatwia i zaoszczędza czas, lub nie zachęcam Tych , którzy tak jak ja postępują według złotej myśli: „Prawdziwy podróżnik nie ma ustalonych planów i nie skupia się na dotarciu...”(Lao Tzu).

 

Queenstown Nowa Zelandia

Fot.D.Martens ; Ja i mój sprzęt na festiwalu w Arrowtown.

 


Słowa kluczowe dot. tej treści:
Queenstown Nowa Zelandia, atrakcje Queenstown w Nowej Zelandii, atrakcje nowej zelandii, wycieczki nowa zelandia

Komentarze

Dodaj komentarz
  1. Brak zdjęcia
    Anomin 2018-04-30 o 01:28

    Ooo muszę tam być!

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.