deszcz wodospady

 

Jesteś tutaj: Strona główna | Nowa Zelandia Relacje | lużny dzien w Whakapapa (okolice Tongarino)


lużny dzien w Whakapapa (okolice Tongarino)

Dotyczy wyjazdu z 2011 roku

Dodane: 2011-02-20 | Aktualizacja: 2011-02-20


A więc ruszyliśmy dalej do Jacka wymarzonego parku narodowego Tongariro. Znajduje się tu najpiękniejsza jednodniowa trasa piesza w NZ, niektóre książki podają że i na świecie „Tongariro Alpine Crossing”.

Podziel się ze znajomymi!

I na nią przyjechaliśmy. Wychodzi się o 7 lub 8 rano, by w 8-9 godzin przejść 19,4  km. Niestety okazało się, że na następny dzień zapowiadana jest fatalna pogoda i mała szansa by wyprawa się odbyła….. Zatem udaliśmy się w 2 godzinną wycieczkę do wodospadu Taranaki. Jest to całkiem przyjemna, ale też nie taka płaska traska, która dała przedsmak widoczków, które czekają na długiej wyprawie. I jest się całkiem blisko Mordoru J Ukoronowaniem spaceru jest piękny wodospad – tu zresztą jest ich całkiem sporo, jeden lepszy od drugiego….

Zakończyliśmy dzień na najpiękniejszym do tej pory campingu. Jak żaden inny gwarantował prywatność, poprzez wydzielone,  oddzielone krzakami zielone miejsca na campy. Z racji trochę luźniejszego dnia, udało nam się też na spokojnie ugotować (a nie odgrzać w mikrofali)  obiad, a nawet skorzystać 10 minut z netu (niestety korzystanie ze swojego kompa wymaga płatności kartą – co u mnie odpada, więc zostają kompy na monety, gdzie niestety nie można podłączyć penów…). Zasypialiśmy z nadzieją, iż jednak prognozy pogody nie sprawdzą się i rano uda się wyjść na szlak…

 

Nocleg: Whakapapa Village – DOC  Holiday Park, zaraz przy visitor center. Do 15 były wolne miejsca, później już komplet.

Podziel się ze znajomymi!

Komentarze Sortowane od najnowszego do najstarszego

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby:
otrzymać powiadomienie o odpowiedzi na komentarz Twój i innych. Nie wypadniesz z konwersacji.
komentarz pojawił się natychmiast na stronie
komentarz nie musiał oczekiwać na moderację
nie musieć przepisywać kodu z obrazka

Komentarze niezgodne z regulaminem oraz uznane za reklamowe usuwamy bez powiadomienia.

na górę* Serwis nie ponosi odpowiedzialności za publikowane przez użytkowników treści. Treści są własnościa Autorów. Zgłoś nadużycie Administratorowi.